Gregg Araki

“Kaaboom” – film amerikan me regji te Gregg Araki

Perpara dy vitesh, kisha ngelur jo pak i zhgenjyer nga filmi i parafundit i Gregg Araki-it, qe titulloj SMILEY FACE. Ky i fundit, “KABOOM”, i pritur me levdata ditirambike nga shtypi (te pakten ne France) por dhe nga publiku (filmi po korr jo pak sukses komercial), personalisht më la, minimumi indiferent. Nuk me duket se Araki, regjizori, ka ndonje gje te re per te thene, me kete film. Ndonje ide tek-tuk… por pak, shume pak gjë…

4.6