Denis Cote

“Curling” – film kanadez me regji te Denis Côté

    

Ka qene ajo shprehja : “Kur te rritem, do te behem minator” ; ndersa une do them tash e tutje : “Kur te rritem, do bej nje film indipendent e do ta çoj ne nje festival filmi !”.
Sepse ky duket te jete pothuaj i vetmi shqetesim i ketij regjizori frankofon nga Quebec-u : te beje nje film sipas te gjitha ‘normave’ te nje “filmi indipendent” dhe ta çoje ne nje festival, po ashtu filmi ! Po une, pse mos bej njesoj ?? 

3.0

Posted on 21st November 2011
Under: Venezia | No Comments »