Antonioni dhe “Valë e re rumune” në Tiranë!

Nje lajm i shkelqyer per ata qe jetojne ne Shqiperi : ne programin e filmave te Festivalit te 10 te filmit ne Tirane (TIFF – Tirana International Festival Film) dy evenimente:

 

– “Tribute to Michelangelo Antonioni“  (shfaqja e disa kryeveprave te tij si “Deserto Rosso” ose “Blow-Up” e “Zabriskie Point” )

Antonioni_ICI.jpg  Shikime: 0  Madhësia:  25.5 KB

 

dhe,

– special program “Romania NEW WAVE” (Vala e re e kinematografise rumune) me shfaqjen e dy filmave :

MV5BMTcxNDk3MTQ3OF5BMl5BanBnXkFtZTcwODgwODczMQ@@._V1._SY317_CR1,0,214,317_.jpg  Shikime: 0  Madhësia:  21.3 KB 4 muaj

  

 

PROGRAMI:

http://tiranafilmfest.com/images/stories/tiff2012/DAILY_PROGRAM_TIFF_2012.pdf

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s