“Kaaboom” – film amerikan me regji te Gregg Araki

Perpara dy vitesh, kisha ngelur jo pak i zhgenjyer nga filmi i parafundit i Gregg Araki-it, qe titulloj SMILEY FACE. Ky i fundit, “KABOOM”, i pritur me levdata ditirambike nga shtypi (te pakten ne France) por dhe nga publiku (filmi po korr jo pak sukses komercial), personalisht më la, minimumi indiferent. Nuk me duket se Araki, regjizori, ka ndonje gje te re per te thene, me kete film. Ndonje ide tek-tuk… por pak, shume pak gjë…

4.6

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s