“Mundesia e te ekzistuarit te nje Ishulli” dhe “The Man from London”

Mundesia e te ekzistuarit te nje Ishulli” – film francez nga Michel Houellebecq

 

Image result for michel houellebecq

 

Ky eshte Michel Houellebecq (Mishel Uelbek), shkrimtari aktual francez më në modë (por dhe i talentuar – personalisht mua me pelqejne ato qe shkruan).

 

.

 

Ky eshte libri i tij i fundit: “Mundesia e te ekzistuarit te nje Ishulli“.

Ky eshte filmi i bere nga ai vete (i pari qe ai realizon, por me sa duket, edhe i fundit…), qe mban te njejtin titull.

Kritika s’ka lene llaf pa e share filmin.

Qe eshte vertet i dobët.

Me nje merite te vetme: TMERRESISHT I SINQERTE !

.


.

The Man from London – film hungarez nga Béla Tarr

Eshte kenaqesi te shikosh filmin e fundit te nje nga te rralleve te shquar regjizore autorialë aktualë : hungarezit Béla Tarr.

The Man from London” eshte film i mire, edhe pse ndofta jo më i miri i regjizorit ne fjale.

Image result for the man from london (2007)

.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s