“The Heartbreak Kid” – komedi amerikane nga vellezerit FARRELLY

  

Ne USA e dija qe kish dale ne tetor, ne Europe doli veçse ne dhjetor: mezi po prisja te shikoja komedine e fundit te dy perandoreve te komedise amerikane: vellezerve Peter & Bobby FARRELY !

Vellezerit Farrelly jane regjizorët e te famshmit film “There’s Something about Mary” (nuk besoj se ka njeri qe vjen ne kete teme te forumit e te mos e kete pare kete komedi te famshme, dhe skenen po aq te famshme me spermen e ngrire ne floket e Cameron Diazit ! 

Qe prej asaj kohe, ketyre dy regjizoreve u kisha pare ne 2004-en komedine tjeter “Stuck on You” (super !!) :

Keshtu qe po e prisja me padurim kete te fundit,pra “The Heartbreak Kid” (“Les femmes de ses reves” – ne frengjisht).
Ok, komedi e mire, ndofta jo e nivelit te komedive te meparshme… Por qe gjithsesi meritonte shihet !!

shenim: duhet me ndejt me e pà gjithe filmin,deri ne fund, sepse ne fund fare, edhe pas titrave, ka dy surpriza shume te kendshme !!!

 

 

 

 

Advertisements

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s