“Peindre ou faire l’amour” (“Te pikturosh apo te besh dashuri”) , film francez i vellezerve Larrieu…

Image result for peindre ou faire l'amour

… prezantuar ne Festivalin e Kanës -maj 2005.

Film interesant, i guximshem, qe trajtoln temen e seksualitetit te personave tek te 50-tat. Film i pritur me shume habi dhe interes nga kritika gjate diteve te festivalit.

Regjizori ngre pyetjen: a ekziston nje jetë seksuale tek nje çift, edhe pas 30 vitesh martesë? Sigurisht – eshte pergjigja ne film, dhe biles permes nje “aventure” shume interesante : permes zgjerimit te “fushes se lojes”, pra njohjes me nje çift tjeter !

Ne foto: aktoret kryesore te filmit, Daniel Auteuil dhe Sabine Azéma

Image result for peindre ou faire l'amour

Image result for peindre ou faire l'amour

 

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s